Národní rekord v běhu na 100 metrů s překážkami.

13.09.2017 10:48
Dobrý den .

Národní rekord padl v Pískové Lhotě

Na předposledním kole Českého poháru v běhu na 100 metrů s překážkami 2017 byl dvakrát posunut národní rekord v běhu na 100 metrů s překážkami. Jeho hodnota je aktuálně 14, 81!!!

V neděli 10. září se na hasičském sportovišti v Pískové Lhotě uskutečnil XIII. ročník Polabského stovkování. Závodilo se v kategoriích mladší dorostenci a dorostenky, střední dorostenci a dorostenky, muži a ženy.

V kategorii mužů dvakrát padl národní rekord! Nejprve dosud platnou hodnotu 15,09 překonal vítěz stovek z hasičské olympiády v rakouském Villachu a absolutní mistr republiky v běhu na 100 metrů s překážkami pro rok 2017 Lukáš Kroupa (15,07). Za několik málo minut však hodnotu rekordu posunul skvělým výkonem Dan Klvaňa, jehož čas byl 14,81!!! Je tak prvním mužem, který u nás pokořil patnáctivteřinovou hranici.

Celkem se na start postavilo více než 300 závodníků.

V sobotu 9.září se na stejném místě konal totožný ročník Polabského šedesátkování mladých hasičů. Téměř 200 dětí z celé ČR předvedlo skvělé výkony, neztratili se ani domácí, finálovou účast si vybojoval Martin Zradička mezi staršími žáky. Souběžně se soutěží jednotlivců zde probíhaly požární útoky v rámci Okresní ligy – Memoriálu pana Františka Doležala In Memoriam. Zde organizátoři přivítali na 70 družstev z okresu Nymburk.

Logisticky náročný víkend zvládli pořadatelé na jedničku a proto SDH Písková Lhota patří upřímné a oprávněné poděkování.